حجـــابِ دختــرِ مسلمان


قبل از جنگ جهانی ، در کشور آلمان زنی فاسد ، آواز خوان و بدنام به نام "لی لی " وجود داشت که محبوب تمام افراد لاابالی بود.یک کارخانه عروسک سازی آلمان در اوایل سال 1929 اقدام به تولید عروسکی شبیه به لی لی کرد که مورد استقبال همه مردم قرار گرفت و حتی به برخی کشورهای کمونیستی و اروپای شرقی صادر شد.با اتفاقات جنگ جهانی اول و بعد از آن جنگ جهانی دوم و سقوط هیتلر لی لی در میان جنگ ، کشتار مردم ، بمباران ودر خرابی های جنگ نابود شد و برای همیشه از تاریخ آلمان محو شد .

به عقیده مفسران حضور لی لی در آن سالها در آلمان و اروپا بهترین فرصت برای پروتستان ها و نظریه پردازان موافق آزادی میل جنسی در اروپا بود به طوری که ضرباتی که لی لی و طرفداران او بر پیکره مسیح و کاتولیک ها وارد کرد تاکنون جبران نشده است .لی لی مروج همجنس بازی در سالهای کلیسا محوری جدید و اصلاح شده اروپا بود. .در هر صورت داستان لی لی با خاتمه جنگ جهانی دوم پایان یافت و برای همیشه از تاریخ پرتنش اروپا محو شد.در اوایل سال 1945 با فتح اروپا توسط کشور متجاوز و سرمایه دار ایلات متحده آمریکا ، سرمایه داران آمریکایی به اروپا سرازیر شدند.یک سرمایه دار آمریکایی }لهستانی الاصل (یهودی ) به نام خانم Root handle { که در آمریکا کارخانه قاب عکس سازی داشت به اروپا سفر کرد . وی علاقه عجیبی به قاب کردن عکس های مبتذل داشت به همین خاطر با سفر به تمام نقاط جهان سعی در گرفتن عکس عریان زنان زیبا می کرد.هندل با سفر به آلمان متوجه حضور شخصیتی زیبا و فاسد به نام لی لی در تاریخ آلمان شد. حضور پررنگ این شخصیت در تمام جوانب هنری خود اعم از رقص ، عکس ، فیلم و سرانجام انواع بازی های لی لی مثل پازل لی لی ( با تکمیل آن بدن عریان وی کامل می شد) ، کارت پاسور با زمینه عکس لخت لی لی ، انواع لیوان مشروبات ، حوله و سایر کالاها با عکس این فاسد وی را ترغیب کرد دوباره این شخصیت را زنده کند.

در سال 1959 وی با دانشمند مواد شناس که هم وطن وی نیز بود و در nasa فعالیت می کرد عروسکی با اقتباس از عروسک لی لی طراحی کرد که در نهایت ظرافت بود. این اقدامات در پی بازاریابی گسترده همسر هندل در تقریباً تمام دنیا صورت گرفت . وی به این نتیجه رسیده بود که احتمالاً در سال های آینده مدلباس و مو و حتی سالن های بدن سازی و استودیوهای فیلمبرداری در سراسر جهان به خصوص با تولد هالیوود رواج خواهند یافت بنابراین با تولید انبوه این عروسک می توان مبدع حرکت جدیدی در سراسر جهان بود.گرایش دختران به فعالیت های اجتماعی و سرکاررفتن مادران و بی سرپرست بودن دختران برای چند ساعت ، هندل را به فکر انداخت که برای قاب های خود دختران آمریکایی را طراحی کند تا لازم نباشد برای یافتن دختر زیبا و خوش بدن به همه جا مسافرت کند بلکه کاری کند دختران از ابتدا خودشان را برای هندل طراحی کنند.هندل در اوایل سال 1960 عروسک طراحی شده خود را به تولید انبوه رسانید. وی نام این محصول شوم جدید را از نام دخترش Barbara گرفتکه مخف آن BARBY می شد

باربي

باربری دختری بالغ است که قصد دارد هیچ وقت ازدواج نکند. باربری معتقد است ازدواج مانع فراگیر شدن مهربانی دختران به پسران جامعه می شود. باربی می گوید دختران و پسران هر وقت که می خواهند با هرکس که مایلند برقصند، بگردند و معاشقه کنند.باربی می گوید من دخترکاملی هستم که هم زیبایی دارم و هم بسیار خوش بدن که تمام اندام من در نهایت ظرافت است . وی می گوید دختران اگر می خواهند مثل من شوند باید یک سری کارهایی را انجام دهند.طولی نکشید که باربی در بین بیشتر دختران آمریکایی شهرت ومحبوبیت عجیبی پیدا کرد به طوری که در کمتر خانه ای باربی یافت نمی شد . با توجه به گستردگی و تنوع جهانی جمعیت کشور آمریکا که از تمام قاره ها عده کثیری در آن زندگی می کنند باربی در مدت هفت ماه مسافر تمام جهان شد.با توجه به تولید انبوه این عروسک و محبوبیت عجیب آن دولت آمریکا با واسطه تاجری با نام مستعار وارد تشکیلات کارخانجات عروسک سازی باربی شد .این تاجر پسری داشت که از انواع عروسک های باربی کلکسیون جمع کرده بود . یک روز هندل پسر شریک خود را در حال معاشقه با دخترش می بیند و فوراً شوم ترین فکر تاریخ به ذهنش خطور می کند. او می اندیشد باربی خیلی تنهاست و چون نمی خواهد ازدواج کند پس یک دوست از جنس مخا لفش می خواهد .

دوباره هندل به سراغ دوست طراح nasa خود می رود تا او عروسکی با همان مدل باربی در اندام پسرانه تولید کند.پس از چند هفته دوست باربی از جنس مخالف وارد بازار می شود و هندل به دیٍٍن خود نسبت به پسر شریکش نام دوست باربی را از نام وی می گیرد (KEN )از این به بعد باربی و کن در کنار هم ، دست در دست ، در حال بوسیدن هم ، با لباس المپیک توکیو و پس از مدتی عکس هم خوابی کن و باربی وارد بازار می شود.در اوایل دهه هشتاد رسوایی اخلاقی دختران دبیرستانی در دالاس که منجر به باردار شدن تعداد زیادی از دختران دبیرستانی شد سران کارخانجات باربی را بر آن داشت به فکرچاره بیفتند.

باربی حامله می شود:.کارخانجات باربی باچاپ وانتشار بروشوری به این مضمون اقدام می کنند:

باربی با شکم برآمده روبه آسمان می کند و می گوید: خدایا نمی دانم این بچه داخل شکم من از کدام دوستان من است . حالا باربی به آموزش نحوه به دنیا آوردن بچه می کند و می گوید اگر نخواستید ، به این روش بچه از بین می رود ( سقط جنین ) در انتها چند دختر با اندام شبیه باربی ، باربی را دوره کرده اند و با هم می گویند : ما همه دختران دنیا از باربی متشکریم که حل مشکلاتمان را به ما یاد می دهد.سرمایه داران آمریکایی با مشاهده میزان تاثیر باربی دربین آمریکاییان به خصوص دختران و زنان آمریکایی اقدام به تولید انواع و اقسام کالا و مصنوعات با عکس باربی می کنند که هرساله Update می شود. چندی نمی گذرد سالن های بدن سازی مخصوص بانوان با عکس بزرگ از هیکل باربی و با شعار ما همه شما را مثل باربی می کنیم در آمریکا و بالطبع در اکثر کشورها شروع کرد.

شبیه باربی: یک رقاص بدکاره آمریکایی از قضا به یکی از این سالن های بدن سازی رفته و خود را شبیه باربی می کند . مدیر این سالن بدن سازی اقدام به چاپ عکس کاملاً عریان از این خواننده می کند و بر روی تمام اندام های وی قیمت می نویسد مثلاً روی موها 120$ ...یعنی شما هم اگر می خواهید مثل باربی شوید باید همین قدر خرج کنید. هجوم مشتریان به سالن باعث شد مدیر سالن به این خواننده پیشنهاد خوانندگی و اجرای زنده با بدن کاملا لخت در مقابل انظار را بدهد که این امر موجب شهرت بسیار زیاد این خواننده شد.

برینیتی(brinity):این خواننده اسم خود را Brinity گذاشت .سران کارخانجات باربی از این شخصیت باربی زده هم استفاده کردند. آنان در سایت اینترنتی باربی با استفاده از Brinity نقشه شومی برای دختران پاک دنیا ریختند.وقتی کاربر وارد سایت باربی می شود، سایت از وی تقاضا می کند به تماشای باربی زنده ، Brinity بنشیند.

آميزش باربی و کن :سازندگان این دو عروسک پا را فراتر گذاشته و اقدام به تولید بروشور (story board) آمیزش جنسی باربی و کن اقدام نموده اند.

گوشه ای از وقایع :

1 – باردار شدن دختران 15 ساله بدون تعهد تاهل .

2 – رسوایی اخلاقی در پی نشر عکس و فیلم سکس خانوادگی خصوصی افراد در اینترنت .

* باربی در یکی از شاهکارهای اخلاقی خود به بچه ها گفته بود برای اینکه بهتر بتوانید از دوست با جنس مخالف خود بهره ببرید شما می توانید از زندگی زناشویی پدر ومادر خود الگو بگیرید برای این کار شما می توانید از حالات آنان و طریقه همخوابی این دو عکس و فیلم تهیه کنید، باربی جایزه می دهد.

3 – فرار دختران از خانه در سنین پایین در کشورهای دارای پتانسیل .

4 – فرار از درس و دانشگاه .

5 – قتل و جنایت افراد خانواده .* در یکی از کشورها – به احتمال قوی دانمارک – پدر، دختر خود را از داشتن باربی منع می کند که به نزاع طرفین می کشد و دختر به خاطر انتقام از حیثیت باربی ، پدر خود را می کشد .

6 – هجوم دختران جوان به سینما و سالن های بدن سازی .

7 – ترویج لباسهای مبتذل و مستهجن در بین دختران .

8 – معاشقه برادر با خواهر.

9 – افزایش خیانت در بین خانواده ها.

10 – افزایش سرقت .

11 – دین زدگی در بین جوانان .

12 – افزایش موج افسردگی و خودکشی در بین نوجوانان و جوانان .

اری .همه مطالبی که در بالا ذکر شد مقاصد شوم کارخانه تولید باربی میباشد.مقاصدی که بخش وسعی از اهداف جنگ نرم دشمن است.مواردی همچون:دین گریزی-افسردگی جوانان-یاس و ناامیدی-رواج بی حجابی و بی عفتی در جامعه-دوری جستن از تحصیل علم-دور شدن از محیط خانواده...

چیزی که می تواند به موضوع ما اضافه شود توزیع بیش از حد تصاویر عروسکهای باربی و بازیگران هالیوودی و دیگر شخصیت های منفی غرب است که کودکان و نوجوانان از انها الگو می گیرند و انها را بر بالای دفتر خود یا دیوار اتاق خود نصب میکنند و برای خود قهرمان خیالی میسازد. دراين بين بيشترين وظيفه و مسولييت متو جه خانوادها و معلمين مدارس و اساتيد مراكز اموزشي ميباشد كه مانع از دسترسي كودكان و نوجوانان به اينگونه تصاوير وعروسكهاي توليد غرب شوندوبا تربيت صحيح والدين ونظارت معلمين مانع از انس گرفتن وچسباندن انها بروي ديوار اتاق و كتاب و دفترهايشان شوند......نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 15:7 توسط دخترِ مسلمان|

هرچند شرط بندگي آن است كه نپرسيم چرا و اطاعت كنيم، و به فرموده امام صادق(ع) « شيعيان ما در صبر، مأجورتر از مايند؛ چرا كه آنان نمي دانند بر چه صبر مي كنند و ما مي دانيم» با اينحال، خداوند آنقدر حكيم است كه براي هر"چرا"ي ما پاسخي دارد كه فقط بايد گوشهاي ما ، صداي خداوند را بشنوند.

اينكه چرا زنان بايد خود را از ديد مردان بپوشانند و در يك كلام"هرآنچه ناز  زنانگي" است بايد از ديد مردان دور داشت؛ پاسخ زيبايي دارد كه هرزن اگر به فطرت زنانه خويش توجه كند، و اگر اعماق قلب سليم خود را بكاود، به پاسخ آن خواهد رسيد. اما سعي مي نمايم تا به اختصار، گوشه اي از آن را بيان كنم

اسلام يك دين اجتماعي است و زن را تنها در كنج خانه نمي خواهد. اسلام عزيز زن را در جامعه به حساب آورده و او را براي در جامعه بودن فرمان داده است. اگر اينگونه نبود و اگر قرار بر خانه نشيني زن بود، كه حجاب معنايي نداشت. هرچند به فرموده زهراي مرضيه(س) در خانه بودن براي زن بهتر است و آرامشي كه زن از در خانه بودن دارد، بسيار بيش از بودن در جامعه است اما با اينحال، اسلام عزيز، زني پرورش مي دهد كه در هنگام لزوم، فاطمه وار و زينب گونه به دفاع از اسلام و ولايت برخيزد.

به هر حال، در جامعه بودن شرايطي دارد. آنكه زن بايد هرآنچه ناز زنانگي دارد از مردان بپوشاند و اين هم در ظاهر بايد باشد و هم در رفتار. و اين مطلب « به علت پاك بودن جامعه حتي از افكار جنسي و توجه بيشتر به فعاليتهاي اجتماعي است». اينكه به روحيات زن توجه شود نه به جنسياتش! از توانايي هايش استفاده شود نه از زيباييهايش. و اين آن فطرتي است كه زن توانمند را مي آزارد. اينكه بجاي توجه به توانايي اش، تنها به زيبايي اش توجه شود.

مطلب ديگري كه من به عنوان يك زن، حجاب را فخر خود مي دانم اين است كه «حجاب مصونيت من است نه محدوديت من». خيلي سعي كردم تا اين جمله را عميقا درك كنم و آنوقت متوجه اين جمله شدم كه ديدم" هر آدم بي سر و پايي نمي تواند زيباييهاي يك زن محجبه را ببيند و از آنها لذت ببرد و ناخواسته وسيله كامجويي هركس قرار نمي گيرد."

حجاب اگرچه سخت، اما آنقدر زيباست و آنقدر با فطرت زن سازگار است كه سختي آنرا بجان بخريم و خويش را از تيرهاي شيطان، در امان بداريم. باميد آنكه عفيف باشيم و در روز جزا، از روي عفيف بانوي عالم هستي، خجل نباشيم


نوشته شده در سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 18:44 توسط دخترِ مسلمان|PHO-09Jul20-171249.jpg

 

 

تنها جایی که حجاب داشت هنگام نماز خواندن بود.


گویا تنها کسی که به او محرم نبود خداوند بود.


نوشته شده در دوشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:3 توسط دخترِ مسلمان|حجت الاسلام محسن غرویان با بیان اینکه سیاست گذاری کلان در بحث بدحجابی به دست نیروی انتظامی نیست، گفت: جریان‌های فکری-فلسفی، کلامی و انسان شناختی، زمینه‌ساز بدحجابی یا بی‌حجابی می‌شود
 
 شبکه ایران: انتقاد رئیس دولت دهم از رفتارهای انتظامی با بحث حجاب و جلوگیری از بدحجابی در جامعه در یک برنامه زنده تلویزیونی، اظهار نظرهای زیادی را با خود به همراه داشت. این اظهارات که بیشتر رنگ و بوی سیاسی داشته و به دور از یک نگاه کارشناسی شده مطرح می‌شد بیشتر از آنکه بتواند گره‌ای از این معضل فرهنگی و اجتماعی باز کند آن را به انحراف کشاند.

در این بین بود که آیت الله محی الدین حائری شیرازی، عضو مجلس خبرگان رهبری و استاد اخلاق طی گفت‌وگویی اظهار داشت: نباید با قدرت نظامی و انتظامی امور شرعی را اجرا کنیم. آقای احمدی‌نژاد مخالف این نیست که به خانم‌های بد حجاب که خیلی بد لباس پوشیده، عطر فلان زده و خودنمایی می‌کنند تذکر داده شود؛ اما معتقدند کار فرهنگی باید در بخش فرهنگی انجام شود و کار نظامی در بخش نظامی. او معتقد است که زمانی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امکان‌پذیر است که یک حرام تبدیل به منکر شده باشد و تا زمانی که بدحجابی از نظر مردم منکر نباشد مبارزه با بدحجابی با توسل به نیروی انتظامی اشتباه و حتی غیر ممکن است.

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید نیز برخوردهای خشن با بدحجابی را کارساز ندانست و گفت: کار فرهنگی و موعظه بهترین روش در این زمینه به شمار می‌رود که بحمدالله همت رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی و دیگر قوا نیز در این جهت معطوف است.

حجت الاسلام محسن غرویان از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در گفت‌وگویی که با محوریت سیاست فرهنگی دولت در هفته‌نامه مثلث منتشر شده است با بیان اینکه سیاست گذاری کلان در بحث بدحجابی به دست نیروی انتظامی نیست، گفته: جریان‌های فکری-فلسفی، کلامی و انسان شناختی، زمینه‌ساز بدحجابی یا بی‌حجابی می‌شود.

وی افزود: باید در رسانه‌ها، مطبوعات و صدا و سیما از فیلسوفان و فرهیختگانی که آشنایی با فلسفه غرب دارند و با مکاتب فکری-فلسفی و انسان شناختی جهان آشنا هستند خواسته شود که بیایند بحث‌های مبنایی و ریشه‌ای درباره حجاب و عفت و پاکدامنی مطرح کنند.

غرویان با عنوان این مطلب که ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که نیروی انتظامی مساله حجاب را ساماندهی کند، اظهار داشت: از دولت هم چنین انتظاری نمی‌رود چرا که بدحجابی، جریان‌های فکری زیربنایی و فلسفی دارد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: کسی که به فلسفه حجاب نرسیده باشد با بخشنامه محجبه نمی‌شود، دولت باید با یک برنامه‌ریزی جامع، از اساتید حوزه و دانشگاه برای همایش‌ها، سخنرانی‌ها، میزگرد‌ها و جلسات پرسش و پاسخ وسیع و جدی در دانشگاه‌ها خصوصا در زمینه حجاب دعوت کند، موافق و مخالف بیایند دیدگاه‌های خود را مطرح کنند تا فضای بحث فرهنگی باز بشود، بسیاری از بدحجابی‌های موجود از سر لجبازی است و اگر این‌ها فضایی برای اظهار نظر پیدا کنند، منطقی ندارند.


منبع
نوشته شده در شنبه بیستم آذر ۱۳۸۹ساعت 15:39 توسط دخترِ مسلمان|

زن مسلمان مكلف است كه بدن خود را با لباس وحجاب بپوشاند و اينكه لباس  وحجاب مسلمان چگونه باشد؟ و اسلام چه شرايطي را براي نوع لباس و حجاب  زن مسلمان وضع كرده است؟

در لباس اسلامي رعايت و در نظر داشت چند امر، شرط ضروري است:

1- لباس،حجاب و پوشش بايستي همه بدن و پيکره زن را بپوشاند، طوريکه خداوند متعال ميفرمايد: يدنين عليهن جلابيبهن.

و جلباب همان چادر فراخي است که تمام بدن را مستور نمايد، همچنان واژه «الادنا» که «يدنين» بر گرفته از آن است به معناي گذاردن مي آيد، پس فشرده کيفيت حجاب اسلامي که اين آيت افاده مي کند همانا مستور کردن همه بدن است.

2- حجاب رقيق و نازک نباشد، چون غرض از پوشيدن حجاب و لباس همانا ستر بدن است و حجابي که نازک و رقيق باشد و بدن را مستور نسازد، آنرا در حقيقت لباس وحجاب گفته نميتوانيم. بهره جستن از آن گونه حجاب و لباس لزوم رعايت حجاب و لباس شرعي، بجا نمي گردد، زيرا پوشيدن اين گونه حجاب و لباس مانع نمايان شدن بدن و ديدن آن قرار نمي گيرد.

حضرت عايشه رضي الله عنها ميفرمايد: روزي اسماء بنت ابي بکر رضي الله عنه به محضر مبارک رسول الله صلي الله عليه و سلم آمد و لباس رقيق و نازک به تن داشت، پيغمبر خدا، از وي رو گرفتند و فرمودند که اين لباس تان را عوض کنيد (لباس نازک را نپوشيد).

3- حجاب ولباس بايد خودش زيبا و داراي رنگهاي و نگار هاي جذاب و قشنگ نباشد که توجه را بسوي خود جلب نمايد، طوري که اين مطلب از لا به لاي آيت: و لا يبدين زينتهن الا ما ظهر منها…

يعني زنان آشکار نگردانند زينت خود را جز آنچه که آشکار است از ايشان.

مفهوم ميگردد و معناي «الا ما ظهر منها» اينست که بدون قصد و بي دخالت اراده انسان، اندامي ظاهر و نمايان گردد، نه اينکه آنرا خود انسان ظاهر نمايد.

پس هنگامي که نفس حجاب زيبا باشد، آن اصلا حجاب گفته نميشود، پوشيدن آن گونه حجاب جايز نيست، چون حجاب آنست که مانع ظهور زينت در حضور مردان بيگانه شود و اين حجاب و لباس زيبا قشنک، خودش نمايانگر زينت و افزايش بخش آن قرار مي گيرد.

4- حجاب ولباس بايستي فراخ و گشاده باشد. يعني بگونه يي باشد که عورت و اندامها را برجسته جلوه ندهد و اندامهاي شهوت برانگيز را نمايان نسازد.

در صحيح مسلم حديثي از پيغمبر خدا صلي الله عليه و سلم روايت شده که ميفرمايد: صنفان من اهل النار لم ار هما: قوم معهم سباط کأذناب البقر يضربون بها الناس، و نساء کاسيات عاريات، مميلات، مائلات، رؤسهن کاسنمة البخت المائلة، لا يد خلن الجنة و لا يجدن ريحها، و ان ريحها ليوجد من مسيرة خمس مائة عام.

دو نوع اهل دوزخ اند که آنها را نديده ام ، گروهي که همراه شان تازيانه هاي مانند دم هاي گاو است و بوسيلهء آن مردم را مي زنند. و زناني اند در ظاهر پوشيده، اما در حقيقت برهنه يا نيمه برهنه که خود منحرف بوده و ديگران را نيز منحرف مي سازند، سرهايشان مانند کوهان شتر تمايل يافته است که نه به بهشت داخل مي گردند و نه بوي آن را در مي يابند، در حاليکه بوي آن از مسير (اينقدر،اينقدر) درک کرده مي شود. در روايتي آمده است که بوي آن از مسافت پنحصد سال دور درک کرده مي شود.

5- حجاب عطر آگين نباشد، چونکه معطر بودن لباس زن، شهوت و غريزه جنسي مردان را تحريک من کند. بدين خاطر است که پيغمبر صلي الله عليه وسلم ميفرمايد: کل عين نظرت زانية و ان المرأة اذا استعطرت فمرت بالمجلس فهي کذا و کذا، يعني زانية.

يعني هر چشم که نگاه به سوي زن نا محرم افگند زنا مي کند، و آنگاه که زن خود را عطر آگين کرده از مجلسي عبور نمايد، پس آن زن زنا کار است.

و در روايت ديگر آمده است: ان المرأة اذا استعطرت فمرت علي القوم ليجدوا ريحها فهي زانية.

براستي وقتي که زن خويشتن را معطر سازد و از ميان مردم مي گذرد، تا آنکه آنها، بوي زيبايي وي را در يابند، آن زن زاني است.

حضرت موسي بن يسار روايت مي کند: روزي، زني از کنار حضرت ابوهريره رضي الله عنه مي گذشت، و بوي عطر آن به مشام حضرت ابوهريره رسيد، آن صحابه گرامي قدر، برايش گفت: کجا قصد رفتن را داري؟

زن جواب داد: ارادهء رفتن به مسجد را دارم، ابوهريره رضي الله عنه برايش گفت: آيا خود را معطر ساخته اي؟

زن جواب داد؟ بلي

بعدا حضرت ابوهريره فرمود: به خانه خود بر گرد و در آنجا غسل کن، زيرا من از پيغمبر صلي الله عليه وسلم شنيده ام که فرموده اند: لا يقبل الله من امرأة صلوة خرجت إلي المسجد و ريحها تعصف، حتي يرجع و تغسل.

هرگز خداوند نماز زني را نمي پذيرد که به مسجد برود و باد خوشبويي آن به مشام وزد، تا آنکه به خانه خود مراجعه نمايد و غسل کند.

6- شرط آخري پوشش و لباس اسلامي اينست که آن پوشش زن را مشابه و همگون به مردان، يا آنچه که مردان مي پوشند نسازد. حضرت ابوهريره رضي الله عنه ميفرمايد: لعن النبي صلي الله عليه و سلم الرجل يلبس لبسة المرأة و المرأة تلبس الرجل. پيغمبر صلي الله عليه وسلم مردي را که لباس زن پوشد، و زني را که لباس مرد پوشد، لعنت گفته اند.

در حديث ديگري آمده است: لعن الله المخنثين من الرجال و المترجلات من النساء يعني خداوند مرداني که خويشتن را شبيه زنان، و زناني که خود را شبيه مردان ميسازند، لعنت گفته است. يعني زنان خويشتن را در لباس و طرز استعمال آن به مردان مشابه و همسان سازند به گونه يي که زنان امروز بيشتر به اين عمل مبتلا اند و آن را تمدن و يا مدل روز مي انگارند.

بناء لباس و حجابي كه داراي اين شروط نباشد در واقع براي آن واژه لباس و حجاب اسلامي بكاربرده نمي شود و فريضه سترعورت توسط آن ادا نمي گردد.نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 21:2 توسط دخترِ مسلمان|


شخصی تعریف می کند :روزی همراه همسر در پارک محله قدم می زدم جوانی با همسرش در حال عبور بود . وقتی که به ما رسید برای مسخره پرسید: چرا همسر ت با حجاب است؟ موهای سرش رو ببینند چی میشه ؟ من که سعی می کردم خونسرد باشم ، گفتم: میدانی فرق بین زن با حجاب و بی حجاب چیه ؟ گفت : چیه ؟ گفتم : اتومبیل شخصی با تاکسی چه فرقی داره ؟ پاسخ داد:تاکسی برای استفاده ی عموم است و اتومبیل شخصی برای استفاده شخصی . گفتم: زن بی حجاب و زن پوشیده هم اینگونه است زن بی حجاب همگانی است، مردم به او و به زیبائی هایش نگاه می کنند و لذت می برند و … بنابراین، چنین زنی مانند تاکسی است. اما زن با حجاب فقط اختصاص به همسرش دارد. دیگران او را نمی بینند و صورت و زیبائی هایش در برابر چشمهای خائن قرار نمی گیرد. و نزد همسرش محبوب است چون میداند که وی تنها اختصاص به او دارد، و ….. جوان بسیار ناراحت شده گفت : من خواستم مسخره کنم ولی شما مرا نصیحت کردیدو … من تحمل ندارم همسرم مانند تاکسی همگانی، مورد استفاده ی عموم باشد و …نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 22:15 توسط دخترِ مسلمان|

آلفرد هیچکاک کارگردان مشهور سینما می‌گوید: من معتقدم زن باید مثل فیلمی پرهیجان و پرآنتریک باشد، یعنی ماهیت خود را کمتر آشکار کند و برای کشف خود مرد را به نیروی‏ تخیل و تصور زیادتری وادارد؛ زنان شرقی تا چند سال پیش به خاطر پوشش جذاب می‏نمودند و همین مسأله جاذبه نیرومندی به آنها می‏داد اما به تدریج با تلاشی که زنان این کشورها برای برابری با زنان غربی از خود نشان ‏می‌دهند، از پوشش آنان کاسته می‌گردد و بنابراین از جاذبه شان نیز کاسته می‏شود؛

ویل دورانت می گوید: زنان دریافته‌اند که دست و دل‏ بازی مایه طعن و تحقیر آنهاست؛ خودداری از انبساط و امساک در بذل و بخشش بهترین سلاح برای شکار مردان است؛ اگر اعضای نهانی انسان را در معرض عام تشریح می‏کردند توجه ما به آن جلب می‏شد ولی رغبت و قصد به ندرت تحریک می ‏گردید؛ مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیاء است و بی آن که بداند حس‏ می‏کند که این خودداری ظریفانه از یک لطف و رقت عالی خبر می‏دهد!

برتراند راسل می‏گوید: از منظر هنر مایه تأسف است که به آسانی به زنان بتوان دست یافت و بهتر آن است که وصال زنان دشوار باشد بدون آن که غیر ممکن گردد!

ویل دورانت در لذات فلسفه می‏گوید: آن چه بجوییم و نیابیم عزیز و گرانبها می‏گردد


نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 22:15 توسط دخترِ مسلمان|

شما جنس مرغوب را در کادو مى پیچید، روى تلویزیون پارچه مى اندازید،

کتاب قیمتى را جلد مى کنید، طلا و جواهرات را ساده در دسترس قرار نمى دهید. ب

نابر این جلد وحجاب نشانه ارزش است .

خداوند براى چشم که ظریف است و خطرات آنرا تهدید مى کند،

حجاب قرار داده حجاب باعث تمرکز فکر مردان که بخش عمده تولید جامعه به دست آنان است مى گردد.

در کشورهایى که بى حجاب است نظام خانواده از هم گسسته و آمار طلاق غوغا مى کند.

اسلام به خاطر حفظ حیا، کرامت و جلال ، جلوگیرى از تشتّت و هوسبازى و گسستن نظام خانواده حجاب را واجب فرموده .

باید دانست که حجاب مانع تولید نیست ، بزرگترین صادرات ایران بعد از نفت ، قالى است که تولیدش به دست زنان با حجاب است .

حجاب مانع تحصیل نیست صدها هزار دانشمند زن در کشور اسلامى ایران شاهد این ادعّاست حجاب آرم جمهورى اسلامى ایران است .

دنیا انقلاب اسلامى ایران را باحجاب بانوان مى شناسد و ابرقدرتها از این نشانه پرارزش انقلاب آنقدر هراس دارند که چند دختر مسلمان را با پوشش اسلامى بر سر درس تحمل نمى کنند.


http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/10314/B/13890728_1710314.jpg


نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 22:14 توسط دخترِ مسلمان|


motahari


لطفا از اینجا دانلود کنیدنوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 22:12 توسط دخترِ مسلمان|


مگر خداوند در قرآن نفرموده که زن‌ها در انتخاب نوع حجاب آزاد هستند؟
پس چرا چادر را به دختران جوان تحمیل می‌کنند؟


در هیچ یک از آیات قرآن نیامده که زن‌ها در نوع و مقدار پوشش بدن (حجاب) آزاد هستند،
بلکه آنچه در قرآن آمده، واجب بودن حفظ پوشش (حجاب) برای زنان است،
اما این که این پوشش حتماً باید با چادر صورت گیرد، آیه‌ای به صراحت نداریم.
آنچه در احکام دینی بیان شده ، مقدار پوشش زنان و اصل حجاب است،
اما این که این پوشش حتما باید با چادر صورت گیرد ، چیزی نیامده است
و تنها به بهتر بودن استفاده از چادر برای حجاب اشاره شده است.
خانم ها باید تمامى بدن خود را به غیر از گردى صورت و دست ها تا مچ بپوشانند, (خواه پوشش باچادر باشد یا با مانتو),
ولى پوشیدن چادر بهتر است
و از لباس‏هایى که توجه نامحرم را جلب کند (مثلاً برجستگى‏ها را نمودار کند) باید اجتناب شود. (1)
البته یک آیه در قرآن آمده که برخی از مفسران از آن ، معنای پوشش با چادر را برداشت کرده اند.
قرآن مجید خطاب به پیامبرش فرمود:
«به زنان و دختران خود و زنان مؤمن بگو که: خویشتن را با «جلباب» بپوشند
که این کار براى این که به عفت شناخته ‏شوند و از تعرض محفوظ ‏بمانند، براى آنان بهتر است».(2)
بعضى از مفسّران ، جلباب را پوششى فراگیر معنا کرده‏اند
که از بالاى سر تا پایین پا را مى‏پوشاند و چیزى در حدود اندازه چادر است.(3)
البته دیدگاه دیگر ، جلباب را پوشش تا زانو(4) و دیدگاه سوم ، جلباب را مقنعه مى‏داند.(5)
بر اساس دیدگاه اوّل مى‏توان گفت: قرآن از چادر یا چیزى مانند آن که تمام بدن را بپوشاند، سخن گفته است .
علاوه بر این: درباره پوشش حضرت فاطمه(ع) هنگام خروج از منزل
و رفتن به مسجد براى دفاع از فدک، همین پوشش نقل شده است.
حضرت فاطمه(ع) مقنعه خویش را بر سر و جلباب بر تن کردند؛(6)
یعنى پوششى که تمام تن را از سر تا قدم فرا مى‏گرفته است.
علاوه بر این عقل نیز بر برتر بودن چادر حکم مى‏کند، چون اندام بدن با چادر بهتر محفوظ مى‏ماند.
به همین خاطر فقها به برتر بودن چادر برای حفظ حجاب حکم کرده اند ، نه این که فقط آن واجب باشد.
پوشش کامل با مانتو و روسرى نیز مى‏تواند مورد استفاده قرار گیرد، ولى حجاب برتر نیست،
زیرا هر چند با مانتو وروسرى پوشش صورت مى‏گیرد، ولى باز حجم بدن مشخص است
و با مقایسه با چادر، قطعاً چادر برترى دارد.
آنچه مهم است، مراقبت زن از خود و حجاب و عفت خویش به جهت ایجاد جامعه سالم است.
آن چه که بهتر بتواند این هدف را تأمین کند، برتر است،
در عین حال در صورت لزوم باید با حفظ عفت و حجاب، زن نقش اجتماعى خود را ایفا کند.

براى روشن شدن فلسفه حجاب زن و راز تفاوت آن با پوشش مردان، توجه به مطالب ذیل لازم است:
1- توجه به رابطه پوشش با فرهنگ دینى‏
بر اساس فرهنگ اسلامى، انسان موجودى است که براى رسیدن به کمال و معنویّت خلق گردیده است.
اسلام با تنظیم و تعدیل غرایز به ویژه غریزه جنسى و توجه به هر یک از آن‏ها در حدّ نیاز طبیعى،
سبب شکوفایى همه استعدادهاى انسان شده و او را به سوى کمال سوق داده است.
پوشش مناسب براى زن و مرد عامل مهمى در تعدیل و تنظیم این غریزه است.
2- توجه به ساختار فیزیولوژى انسان‏
نوع پوشش زن و تفاوت آن با لباس مرد رابطه‏اى مستقیم با تفاوت‏هاى جسمى و روحى زن و مرد دارد.
در تحقیقات علمى در مورد فیزیولوژى و نیز روان‏شناسى زن و مرد ثابت شده که
مردان نسبت به محرّک‏هاى چشمىِ شهوت‏انگیز حساس ترند
و چون تأثیر حس بینایى زیادتر است و چشم از فاصله دور و میدان وسیعى قادر به دیدن است،
از سوى دیگر ترشّح هورمون‏ها در مرد صورتى یکنواخت و بدون انقطاع دارد،
مردان به صورتى گسترده تحت تأثیر محرّک‏هاى شهوانى قرار مى‏گیرند
اما زنان نسبت به حس لمس و درد حساس ترند و به محرّک‏هاى حسى پاسخ مى‏دهند.
حس لامسه بروز زیادى ندارد و فعالیتش محدود به تماس نزدیک است.
از این گذشته چون هورمون‏هاى جنسى زن به صورت دوره‏اى ترشح مى‏شوند و به طور متفاوت عمل مى‏کنند،
تأثیر محرّک‏هاى شهوانى بر زن صورتى بسیار محدود دارد و نسبت به مردان بسیار کمتر است.
با توجه به مطالب فوق مى‏توان گفت:
حجاب در اسلام از یک مسئله کلّى و اساسى ریشه گرفته است.
اسلام مى‏خواهد انواع التذاذهاى جنسى (چه بصرى و لمسى و چه نوع دیگر)
به محیط خانواده و در چهارچوب شرع و قانون اختصاص یابد و اجتماع تنها براى کار و فعالیت باشد،
بر خلاف سیستم غربى که حضور در جامعه را با لذت جویى جنسى به هم مى‏آمیزد
و تعدیل و تنظیم امور جنسى را به هم مى‏ریزد.
اسلام قائل به تفکیک میان این دو محیط است و براى تأمین این هدف، پوشش و حجاب را توصیه نموده است،
زیرا بى بند و بارى در پوشش به معناى عدم ضابطه در تحریک غریزه و عدم محدودیت در رابطه جنسى است
که آثار شوم آن بر کسى پوشیده نیست.

پى نوشت‏ها:
1.توضیح المسائل مراجع , ج 2 ص 417
سید مسعود معصومى، احکام روابط زن و مرد، ص 111، س 113.
2. احزاب (33) آیه 59.
3. ر.ک: علامه طباطبایى، المیزان؛ شیخ طوسى، تفسیر تبیان.
4. المصباح المنیر، ریشه جلب.
5. راغب اصفهانى، مفردات، ریشه جلب.
6. طبرسى، الاحتجاج، ج 1، ص 98.


نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 2:34 توسط دخترِ مسلمان|

من یک تار از موهام بیاد بیرون حرامه؟ نه. توی کدوم روایت گفته شده یک تار مو حرامه!

2 تا چی ؟

3 تا چی؟

اصلا بحث کمیت مطرح نیست. بحث اینکه تو یک تار مو یا 2 تار از موهات بیرون باشه نیست. نمیشه با این قضیه کمی و ریاضی برخورد کرد. بحث آثاری هست که این کار میذاره. داریم در مورد انسان صحبت می کنیم. اگه درک کنیم که طبق ایده و آرمانی رفتار میکنیم که برای انسان برنامه عملی داره و قراره همه چیز در خدمت رشد انسان قرار بگیره دیگه این مته به خشخاش گذاشتن ها معنا نداره. حجاب در اسلام بعنوان حمایت از زن و حمایت از احترام به زن مطرح شد. یعنی وقتی زنان مسلمان وارد جامعه میشوند نباید مردان به آنها نگاهی بکنند که این نگاه حالت جنسی داشته باشه. مسائل مربوط به امور جنسی برای حریم خصوصی و داخل خانواده است ؛ نه برای خیابان و پارک و دانشگاه. دو نفری که با هم صحبت می کنند به جنسیت طرف مقابل هم توجه دارند و زن مسلمان میخواد وقتی وارد جامعه میشه تمام توجه اطرافیان به انسانیت او باشه نه جنسیتش. بیرون از خانواده همه ما انسان هستیم؛ نه زنیم و نه مردیم. نباید بگونه ای بیایم بیرون که زن بودن یا مردن بودن ما برجسته بشه؛
 بلکه انسان بودن ما مقدمه.
 برهنه شدن زنان در خیابان و عرصه عمومی به نفع زن نیست به نفع مردهاست. مردانی که اخلاق ندارند و فقط به دنبال لذت خودشان هستند که کم هم نیستند.
زنان محجبه با حجاب وارد جامعه میشوند زیرا درک کرده اند که کالای تجاری نیستند.یک داستان
دوستی از فرنگ برگشته بود ایران. بعد از یکی دو روز رفت تو خیابونای شهر گشتی بزنه و تجدید خاطره کنه. اما یه چیز به شدت اون رو شگفت زده کرده بود:

گفت: یعنی این همه زن روسپی تو خیابونای شهر فراوونه ؟! چقدر وضع مملکت خراب شده !

گفتم: اینقدرا هم که تو میگی خراب نیست؛ چرا همچین حرفی میزنی؟

گفت: مثلا این پوتین ها و کفش های پاشنه بلندی که پوشیدن!

گفتم: چه ربطی داره؟

گفت: آخه کفش هایی که این دخترا پوشیدن توی اروپا مخصوص زنای روسپی هستش و این کفش های پاشنه بلند به نوعی معرف کار اونها هست. این پوتین و کفش ها بخاطر ساختاری که دارن منجر به نوعی طرز راه رفتن میشن که چنین تلقی رو در فرد بیننده ایجاد میکنه.

گفتم: آخه این دخترا که خیلی هاشون چنین نیتی ندارن؛ یا بخاطر زیبایی می پوشن یا بخاطر مد !

گفت: اون مردی که ظاهر این دختر رو میبینه کاری به باطنش نداره و نیت و دل پاک اون دختر براش هیچ اهمیتی نداره. قبل از اینکه صحبتی بین اونا رد و بدل شده باشه، تیپ و ظاهر اون دختر پیام خودش رو رسونده ...! اصلا خود تولید کننده این کفش و پوتین ها کاربری جنسشون رو با اسمی که روش گذاشتن تعیین کردن.

گفتم: مگه این پوتین ها اسم خاصی دارن؟

گفت: F.  U.  C.  K.   me   Boots

دیگه حرفی برای گفتن نداشتم و سعی کردم بحثو عوض کنم. فقط دلم از این همه بی فکری و  ناآگاهی و البته پاکی دخترای شهر سوخت. پیش خودم گفتم این که فقط یه پوتین خشک و خالیه؛ پس منظور تولید کنندگان این مانتو های تنگ و کوتاه و چسبان و نازک چیه؟ میخوان دخترای مارو به کجا بکشونن؟


نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 2:25 توسط دخترِ مسلمان|

9_8905111507_L600.jpg
باربی کنار برو، سارا با چادر می آید.

باربی تنها یک عروسک نیست بلکه یک سلاح کارآمد در صحنه ی جنگ فرهنگی است که برای صدور سبک زندگی آمریکایی در جهت حیازدایی و افساد دختران و زنان بکار گرفته شده است.

تأمل در باب چگونه زیستن مساله ای است که از دیرباز ذهن بشر را به خود مشغول ساخته و از گذشته های دور تاکنون متفکران و اندیشمندان بسته به جهان بینی و مبانی فکری خویش پاسخ های گوناگونی را در این زمینه ارائه نموده اند. این موضوع تا آنجا پیش رفته که امروزه با توجه به ارتقاء سطح آگاهی و دانش بشری، به شیوه های مختلف زیستن و یا به تعبیر سبک های مختلف زندگی منجر شده است. سبک هایی که همه ابعاد زندگی بشر در یک اجتماع و جامعه را در بر گرفته و تعریف مشخص از آن ارائه نموده است.

با پایان یافتن جنگ جهانی دوم و ظهور دو بلوک شرق و غرب به رهبری شوروی و ایالات متحده آمریکا، صحنه جنگ بین دو ابرقدرت تغییر یافته و جنگ سرد آغاز شد؛ جنگی که زمین درگیری آن نه مثل گذشته محدود بود و نه مشخص؛ جنگی که نه با فکر نظامیان بلکه با طرح ریزی استراتژیست های دو طرف طراحی و با به کارگیری سلاح فرهنگ، هنر و رسانه انجام می گرفت و این آمریکا بود که به واسطه برتری اش در حوزه های ذکر شده به مرور از رقیب خود پیشی گرفت.
در این میان ظهور انقلاب اسلامی با شعار نه شرقی، نه غربی و پیدایش موج بیداری اسلامی در بین مسلمانان جهان- متاثر از این انقلاب- و تجربه ی تلخ شکست در پی تهاجم نظامی، دولتمردان ایالات متحده را بیش از پیش وادار نمود تا به شیوه ی دیگری از جنگیدن بیاندیشند و این بار جدی تر به عرصه های غیر نظامی جنگ روی آورند. لذا مساله سبک زندگی مورد توجه سیاستمداران ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. مجموعه ای که بوسیله آن بتوان برای لحظه لحظه زندگی مردم برنامه داشت؛ یعنی چگونگی خوراک، پوشاک، تفریح، معماری، ارتباط با دیگران، لوازم زندگی و ... بر همین اساس پدیده سبک زندگی آمریکایی موضوعیت یافت. در این میان توجه ویژه برنامه ریزان به نقش زنان و دختران در ترویج فرهنگ مورد نظر، حائز اهمیت و تامل است. چیزی که در تجربه تاریخی اندلس ثبت شده بود و موجب شکست تدریجی مسلمانان با استفاده از اهرم افساد زنان و دختران گردیده بود.
عروسک باربی پدیده ای است که در همین راستا طراحی شده و این نوشته سعی دارد تا نگاهی اجمالی به ابعاد و تاثیرات آن داشته باشد و زمینه تامل بیشتر افراد نسبت به این پدیده ی فرهنگی- سیاسی- اقتصادی را فراهم آورد.

 

باربی

 

عروسک، اسباب بازی دختران:

عروسک ها اسباب بازی هایی هستند در هیات انسانی و به طور عمده به شکل یک دختر طراحی و ساخته می شوند. عروسک ها به دلیل شکل انسانی خود توانایی ایجاد ارتباط و تاثیرگذاری فراوانی بر روی ذهن دختربچه ها دارند. باید توجه داشت که عروسک هرگز قادر نیست احساساتی را که در دختران برمی انگیزاند در پسران نیز تحریک نماید و این نه به توانایی عروسک که به سرشت و روحیات متفاوت پسران و دختران بازمی گردد. کریستیانف سومرز در همین رابطه می گوید: شرکت تولید اسباب بازی «هسبرو» درصدد بود یک خانه عروسکی را از نظر بازاریابی و مطلوبیت برای پسران و دختران امتحان کند، ولی خیلی زود مشخص شد که واکنش دختران و پسران در مقابل محصول یکی نیست. دختران شروع به لباس پوشاندن به عروسک، بوسیدن آن ها و خانه بازی می کردند در حالی که پسران اسباب بازی ها را از سقف خانه بیرون می انداختند.
نکته ی بسیار مهم، کارکرد الگویی و تربیتی عروسک است. چرا که در حساس ترین مقطع سنی یعنی در دوران کودکی مورد استفاده قرار گرفته و نقش بسیار موثری در الگوسازی ذهنی دختربچه ها آن هم در قالبی عاطفی و دوست داشتنی دارد.
باید توجه داشت که عروسک ها در پایین ترین مرحله کمک می کنند که کودکان به یک تصویر کامل بدنی دست پیدا کنند. مادران نیز از کارکرد واسطه ای عروسک برای آموزش دختران در اموری همچون غذا خوردن، حمام کردن و آرامش و ... بهره می برند. اما به تناسب رشد سنی دختران، عروسک ها در آموزش نقش های اجتماعی و نمایش تفکیک جنسیتی و فهم کودک از وظایف آینده خویش نقش بارزی را ایفا می کنند.

 

باربی عروسک دختران

 

تاریخچه عروسک باربی:

کمپانی متل در سال 1945 توسط زوج هندلرومت در ایالت کالیفرنیای جنوبی آمریکا تاسیس شد این شرکت، ابتدا قاب عکس تولید می کرد و سپس به ساخت مبلمان خانه و در نهایت به تولید اسباب بازی روی آورد.
کمپانی متل در سال 1955 با کلوپ میکی ماوس برای تبلیغ اسباب بازی ها به همکاری در نمایش های تلویزیونی پرداخت که موجب دگرگونی ساختاری در تجارت اسباب بازی شد.
در 1959 به دلیل علاقه دختر هندلر به عروسک های کاغذی، طرح ساخت عروسک را دنبال کردند که منجر به عقد قرارداد برای دریافت امتیاز عروسک آلمانی لی لی شد.
عروسک لی لی در واقع برگرفته از شخصیت و اندام و چهره زن خیابان گرد آلمانی به همین نام بود. عروسک آلمانی
لی لی به عنوان یک قطعه کلکسیونی فقط به بزرگسالان به ویژه به کلکسیونرهای اسباب بازی فروخته می شد.
کمپانی متل امتیاز عروسک لی لی را از آلمان خرید و پس از تغییراتی، صورتبندی نژادی آن را به نژاد "آنگلوساکسون" همانند کرد و به تولید انبوه آن در آمریکا اقدام نمود.


تولد باربی:
این عروسک تغییر نژاد یافته ( به نژاد آمریکایی- انگلیسی انگلوساکسون) باربی لقب گرفت. باربی اسم خلاصه شده باربارا دختر کوچک رییس کمپانی متل یعنی آقای هندلر بود.
باربی به زودی در صف اول اسباب بازی دختران در غرب قرار گرفت. در سال 1959 هر عروسک باربی به قیمت سه دلار فروخته می شد. اما اکنون هر عروسک باربی اصل ساخت کمپانی متل تا 4500 دلار قیمت دارد.
طراح تغییرات باربی در آمریکا در کمپانی متل، جک رایان است. وی قبل از آن در پنتاگون (وزارت جنگ آمریکا) طراح موشک های اسپارو و هاوک بود. شرکت متل او را به خاطر تخصص و استعدادش در شناخت فرم هیکل زنان استخدام کرد.
در 1961 کمپانی متل عروسک کن را تولید کرد. این عروسک پسری بود با لباس های شیک و موهای قهوه ای که برگرفته از نام پسر آقای هندلر رییس کمپانی متل بود. به این ترتیب باربی صاحب یک دوست پسر شد. بعدها در سال 1963 عروسک میچ و در سال 1965 عروسک اسکیپر به جمع کن و باربی پیوستند.

باربی و کن خانواده هندلر

ویژگی های باربی:

در میان عروسک هایی که تاکنون ساخته شده باربی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است چرا که باربی تنها یک عروسک نیست بلکه یک سلاح کارآمد در صحنه ی جنگ فرهنگی است و به همین خاطر متخصصین فراوانی در تولید، طراحی، تبلیغ و توزیع آن نقش آفرینی نموده اند. به جهت اهمیت این بخش هر یک از ویژگی ها را به صورت جداگانه شرح می دهیم:

 

اندام باربی:
باربی نماد یک زن 19- 20 ساله است. همانگونه که در پیش اشاره شد باربی از شخصیت یک زن ولگرد خیابانی آلمانی به نام لی لی گرفته شده که پس از جنگ به عنوان زنی محبوب خودفروشی می کرده است.
اما این جک رایان بود که به خاطر استعداد ویژه اش در شناخت فرم بدن زنان، لی لی را به چهره ای آنگلوساکسون تبدیل نمود و سرانجام باربی را خلق کرد. دختر 20 ساله ای که پاهای بلند و فیزیک بدنی لاغری داشته و نمایشگر یک قد 195 سانتی متری است. باید توجه داشت که این ویژگی نمایشگر دوران جوانی یک دختر است و از همین جا می توان به الگوسازی باربی برای آینده کودکان به خوبی پی برد.

 

باربی

ویژگی های باربی:

این جک رایان بود که به خاطر استعداد ویژه اش در شناخت فرم بدن زنان، لی لی را به چهره ای آنگلوساکسون تبدیل نمود و سرانجام باربی را خلق کرد. دختر 20 ساله ای که پاهای بلند و فیزیک بدنی لاغری داشته و نمایشگر یک قد 195 سانتی متری است. باید توجه داشت که این ویژگی نمایشگر دوران جوانی یک دختر است و از همین جا می توان به الگوسازی باربی برای آینده کودکان به خوبی پی برد.

 

چهره باربی:
طراحی چهره باربی به گونه ای اغراق گونه صورت گرفته که جامع اکثر زیبایی های متصور باشد و البته این طراحی بسیار ماهرانه صورت پذیرفته است. «موی بور و طلایی، گردن باریک و کشیده، گونه های برآمده، دماغ و دهان کوچک، چشمانی درشت و آبی، لبانی پرگوشت، چهره شاداب، پوست روشن، پیشانی و سری متناسب و ... مجموع اعضای چهره ی باربی را تشکیل می دهد که به ندرت- حتی با هنرمندی تیغ جراحی پزشکان حاذق- هم زمان در یک فرد جمع می شود.

 

فرم لباس باربی:
لباس های ظریف، خوش رنگ و خوش دوخت باربی محصول هنر و دستان بزرگترین طراحان لباس دنیاست که در کمپانی متل گرد هم آمده اند. هیچ عروسکی تا به حال به اندازه باربی لباس متنوع، زیبا و اشرافی به تن نکرده و این تنها اختصاص به دختری دارد که نماینده فرهنگ آمریکایی و نمایشگر یک زن تمام عیار آمریکایی است.
«عریان گرایی، اشرافی گرایی و مصرف گرایی سه مولفه اصلی لباس های باربی است؛ لباس هایی که زرق و برق خیره کننده اش، جلوه ی شهوانی اندام باربی را مضاعف می کند.»

 

تنوع باربی:
باربی برای اینکه بتواند نقش تربیتی خود را ایفا کند باید پاسخگوی تمامی سلایق و علاقه ها باشد و در نقش های گوناگونی ظاهر شود.
باربی پرستار، باربی معلم، باربی خلبان، باربی ژیمناست، باربی خواننده و ... برای تحکیم الگوسازی این عروسک متولد شده اند. همچنین برای پذیرش این عروسک از سوی ملیت های گوناگون باربی با حفظ استیل بدنی اش (اصالت آمریکایی) در رنگ ها و ملیت های گوناگون نیز ظاهر شد؛ باربی هندی، آفریقایی، چینی، لهستانی و ...

 

باربی

 

باربی انتحاری:

باربی این بار در نقش سیاسی ظاهر شده و می کوشد با تمسخر ارزش های والای اسلامی، شهادت طلبی را به مثابه امری غیر منطقی و منفور جلوه دهد.
«باربی انتحاری و شهادت طلب که پس از فریاد ا... اکبر با فشردن ضامن کمربند انفجاریش منفجر می شود به طور غیر مستقیم تلاش می کرد تا فرهنگ شهادت طلبی یا تنها سلاح پیروز و بی رقیب مسلمانان را در میان کودکان به تمسخر گیرد... »
باربی نظامی و ضد تروریست:
یکی دیگر از کارکردهای باربی تهییج سربازان آمریکایی با پوشیدن یونیفرم نظامی و به دست گرفتن اسلحه ی آمریکایی است. این بار باربی وظیفه دارد افکار عمومی جوانان را با مقاصد جنگ طلبانه ی طراحانش همراه کند:
« در طول جنگ عراق و آمریکا در سال 1990 عروسک باربی با پوشش نظامی آمریکایی به تهییج افکار عمومی پرداخت. پس از واقعه یازده سپتامبر نیز باربی با پوشیدن یونیفرم نیروهای نظامی ضد تروریست با ایفای نقش جدید خود به تهییج افکار عمومی پرداخت، تیتر آگهی تبلیغاتی باربی برای نبرد ضد تروریست این بود: باربی- روح آمریکایی»

باربیباربی


باربی و رسانه ها:

برای دستیابی به اهداف پیش بینی شده و کارکردهای مورد انتظار، این بازیچه استراتژیک باید به گونه ای متفاوت و در اندازه قابل قبول و با در نظر گرفتن تمام ظرایف هنری و فنی تبلیغ شود. چرا که عصر، عصر ارتباطات است و هر پدیده ای برای حفظ بقا و افزایش تاثیر خود ناچار از در نظر گرفتن حمایت رسانه ای و تبلیغی خویش است.
نباید از یاد برد که یکی از کارکردهای رسانه نزدیک نمودن سلیقه مصرف افراد به یکدیگر و کمک به فراگیری استفاده از یک کالاست.
«در سال 2001 عروسک باربی در اولین فیلم کامپیوتری خود به نام باربی و فندق شکن ظاهر شد و از آن پس تاکنون تعداد قابل توجهی فیلم کامپیوتری- انیمیشن- فیلم سینمایی و مستهجن در مورد باربی تولید شده است.»
یکی از نکات جالب توجه در حمایت رسانه ای از باربی سایت اینترنتی آن است. سایتی که پس از ورود به آن نشانگر شما هم تغییر شکل داده و به پروانه ای بال زنان تبدیل می شود. افراد پس از ورود به سایت « در یک قسمت می توانند بازی کنند، در جایی دیگر با باربی در کنار دریا قدم بزنند یا در منزل جشن تولد بگیرند و ... » و همین امر جذابیت بسیار بالایی برای کودکان ایجاد نموده است.

 

باربی و صنعت:همانگونه که اشاره شد استیل زندگی آمریکایی باید معرف همه بخش های زندگی باشد. در اینجا صنعت به کمک فراگیری باربی آمده است. امروزه اکثر نیازمندی های دختران با تصویر، رنگ و تبلیغ باربی در بازار کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان یافت می شود. آنچنان که به گفته یکی از کارشناسان می توان با هزینه ی حدود یک میلیون تومان، تمام مایحتاج یک دختر را که تبلیغ کننده باربی باشد از بازار جمع آوری نمود، از لوازم التحریر گرفته تا لوازم بهداشتی- آرایشی، انواع لباس، کیف، کفش، خوردنی های مورد علاقه ی کودکان و ... .
فراگیری و فروش قابل توجه این محصولات باعث رونق بیش از پیش اقتصادی این عرصه گردیده و زمینه ی تولید آن با کیفیتهای گوناگون و به منظور تامین سطوح مختلف درآمدی را فراهم نموده است.


تاثیرات مخرب عروسک باربی:این مساله از زوایای گوناگون قابل تقسیم بندی بررسی است. از یک سو می توان به تقسیم بندی مخاطبان و بررسی تاثیرات مخرب آن اشاره نمود و از سویی می توان به تفکیک موضوعی و بررسی آثار مخرب آن در هر یک از موضوعات پرداخت. نظر به اختصار این مقال و از نگاه موضوعی به چند مورد اشاره می شود:
بلوغ زودرس:
یکی از کارکردهای باربی پر رنگ نمودن غرایز جنسی در ذهن دختران و آموزش روابط جنسی است و به تعبیر برخی فعالان ضد باربی، آموزگار سکس است در حالی که توان عشق آفرینی ندارد.
تقلیل حیا و ترویج اخلاق جنسی مورد نظر باربی از آنجا آغاز می شود که کودک نه تنها می تواند به تعویض لباس های زیر عروسک اقدام کند که به این کار نیز تشویق می شود و در بسیاری از اوقات با اندام جنسی عروسک سر و کار داشته و به تدریج قبح دیدن آن در نظر کودک می شکند.
تامل در این موضوع که کودکان در اثر آلودگی ذهنشان به این موضوعات و بلوغ زودرس جنسی، فرصت حضور در دنیای زیبا و دوست داشتنی کودکی را خیلی زود از دست می دهند، تاسف آور است.

سوء تغذیه:
اگرچه فرم بدن باربی به گونه ای طراحی شده که بعید به نظر می رسد هیچ زنی بتواند با ویژگی های فیزیکی آن به حیات خویش ادامه دهند، اما در اثر تبلیغات، ویژگی های باربی به مثابه«ملاک زیبایی زن امروز»، باعث شده که بسیاری از زنان و دختران با اتخاذ رژیم لاغری و تلاش در جهت شبیه شدن به فیزیک بدنی باربی در دام بیماری های سوء تغذیه همچون آنورکزیا و بولیمیا گرفتار شوند.
« طبق آمار در آمریکا از هر پنج دختر دانشجو یک نفر به بیماری کم غذایی مبتلا است و در سال حدود بیست درصد از افراد مبتلا به این بیماری ها جان می سپارند.این مساله به قدری رایج و نگران کننده است که در برخی از دانشگاه های آمریکا، مواد غذایی رژیمی مانند سالاد در غذاخوری دانشگاه به طرز ماهرانه ای با مواد نشاسته ای آغشته می شود که دانشجویانی که تنها از سالاد تغذیه می کنند دچار بیماری کم غذایی نشوند.»
باید توجه داشت که نه تنها دانشجویان که بازیگران و هنرمندان زن با صرف هزینه های فراوان و با کمک جراحان ماهر زیبایی صورت و شکم، تلاش می کنند اندام خود را با اندام باربی، ملکه زیبایی زنان تطبیق دهند.
در همین رابطه تلاش فمنیست ها برای افشای ساختگی و غیر قابل واقعی بودن معیارهای زیبایی باربی جالب توجه است :
« باربی با قد بیش از 2 متر، تنها 46 کیلو گرم وزن دارد . در حالی که متوسط قد و وزن زن آمریکایی به ترتیب 163 سانتی متر و 66 کیلو گرم است و اگر عروسک باربی در همان ابعاد جان می یافت ، نمی توانست وزن خود را تحمل کند ، نمی توانست قاعدگی ماهانه داشته باشد و البته به هیچ وجه امکان باروری و بارداری نداشت »
در همین رابطه یک ضرب المثل آمریکایی نیز وجود دارد که می گوید : « هر چه قدر لاغر شوی یا پولدار شوی باز هم کم است »


مصرف گرایی و تجمل :
پیش تر به این نکته اشاره نمودیم که بزرگترین طراحان لباس دنیا به کمک کمپانی متل شتافته و به طراحی ظریف و زیبای لباس های گوناگون باربی می پردازند . این لباس ها اغلب تجملاتی و متعلق به طبقه ی ثروتمند جامعه است و اگر چه کودک را در رویای زیبای آینده استفاده از آن غرق می کند اما درکناراین حسرت رسیدن به آن نیز دردل او به جای می گذارد . نه تنها لباس که زیورآلات باربی نیز بسیار گران هستند . باربی به ترویج تجمل و مصرف گرایی با توجه به تنوع بیش از حد می پردازد و این یکی از ویروس های کشنده فرهنگ غربی است که باربی به مثابه یک بیمار ، آن را در میان دختران دیگر سرزمین ها می پراکند و ایشان را به بیماری مهلک مصرف گرایی ، تجمل و مادی گرایی دچار می کند .


دارا و سارا نماد هویت اسلامی و ایرانی:
از همان زمان که این خواهر و برادر ایرانی و مسلمان پا به عرصه وجود گذاشتند ، بحث های فراوانی علیه آن ها مطرح شد. حتی بسیاری از محافل داخلی هم به سرکوب این دو کودک معصوم پرداختند . نگاهی واقع بینانه به پیامدهای تولید این خواهر و برادر در کشورهای منطقه و ملاحظه عکس العمل رسانه های غربی و تحلیل صاحب نظران در این رابطه در قضاوت درست ما نسبت به این دو عروسک بسیار موثر است. به همین خاطر تنها به دو نمونه مختصر اشاره می شود:

« راس پیتر در سایت آسیا تایمز می نویسد : چه کسی می توانست پیش بینی کند که این عروسک های چشم قهوه ای بی بو ، بی خاصیت و عقب مانده که شبیه وصله ای بدعنق و بی ریخت هستند ، گام بعدی ایران برای صدور انقلاب باشند ... گر چه این اولین جنگ نیست ولی شاید مهمترین آن باشد . چون گویا سارای ایرانی به همراه برادرش دارا سخت امپراطوری باربی پلاستیکی را به خطر انداخته اند .»

« نشریه یو.اس.ای.تودی در همان زمان با انعکاس خبر ساخت عروسک های ملی در ایران نوشت : باربی کنار برو : سارا با چادر می آید . خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز پوشش چادر سارا را جواب ایران به باربی دانست .»

کمترین خاصیت ظهور دارا و سارا این بود که اولا حساسیت همگان را در برابر تاثیرات مخرب باربی برانگیخت و درک این تهاجم عمیق فرهنگی را در جامعه فراگیر کرد و ثانیا این مساله را در پیش چشم جهانیان روشن ساخت که می توان با تکیه بر فرهنگ بومی و اصیل نمادهای عروسکی تولید کرد و به تربیت صحیح کودکان از این مسیر اقدام نمود .

 

دارا سارا

نتیجه :

دقت در پدیده عروسک باربی و تاثیرگذاری آن در طول بیش از نیم قرن هر انسان خردمندی را به تامل وامی دارد که چگونه یک عروسک می تواند این همه تاثیرات مخرب فرهنگی ، اجتماعی ، روانی و .... داشته باشد و چه ماهرانه توانسته از غفلت میلیون ها انسان سوء استفاده کرده و در قلعه ی ذهن آن ها خانه کند. در همین راستا یکی از کارشناسان به زیبایی تعبیر نموده که « باربی اسب تروا است.»

ملاحظه دقت و ظرافت در طراحی این سلاح موثر و فراگیر فرهنگی نشان از رصد دائمی تغییرات فرهنگی و سیاسی دنیا توسط سازندگان عروسک باربی دارد . در همین راستا این جمله از براندا آندولینا بازار یاب کمپانی متل بسیار تکان دهنده است که گفته بود : « ما همواره با دقت آمار نوزادان متولد شده را بررسی می کنیم و ترکیب والدین و فرهنگ و زبان آن ها را کاملا در نظر می گیریم.»

از این نکته نباید غفلت کرد که غرب و به ویژه آمریکا برای تعریف انسان معیار خود از همه ی ابزارهای فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و حتی نظامی خویش بهره می برد و البته به کمک و رسانه های ارتباط جمعی پذیرش این مدل و معیار را مطلوب و قابل دستیابی جلوه می دهد .
اما رو دیگر سکه مقابله با این هجوم گسترده و استفاده از قابلیت های فراوان اسباب بازی در الگو سازی برای دختران و مادران آینده جامعه است، چنانچه در فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی زن از جایگاه ویژه برخوردار بوده و سلامت او تضمین کننده سلامت جامعه محسوب می شود. اگر چه دارا و سارا و دیگر اعضای خانواده او آغاز قابل تقدیر و موثری در ورود به این مسیر بوده اند اما به هیچ وجه کافی نبوده و پاسخگوی این هجمه عظیم فرهنگی نخواهد بود . موفقیت این امر و دستیابی به الگویی برای تربیت دختران درگرو یک عزم ملی و سامان دهی همه ی توان فکری ، فرهنگی ، اقتصادی و ... برای تحقق آن است و تردیدی نیست که اگر در مسیر تربیت مادران فردای سرزمینمان موفق شویم آن روز است که می توانیم مدعی ترسیم آینده ای روشن و جامعه ای آباد توام با سلامت اخلاقی و روانی برای همه ی مردم باشیم . ان شاءا...

 

* روح الله کاظمی زاده


نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 2:23 توسط دخترِ مسلمان|


چرا بر سر هر هرزه ای چادر مینشانید؟


چرا قداست پوششم را لگدکوب میکنید؟

 

چرا در سیما هر جا نامی از زندان زنان است آنرا برای دختر نوجوانم با چادر مترادف میکنید؟

 

میر غضب زندان زنان عجب چادری پروپاقرصی است

 

چرا در سیما هر زن فال بینی لباس مقدس مرا پوشیده است؟

 

فالبین ها عجب چادری های پروپاقرصی هستند

 

چرا در سیما هر جا نامی از فقر و بینوایی است چادر هم هست؟

و هر جا نامی از ثروت و دارایی است پوشش من گم میشود؟

چرا بدبختی و ناکامی را به گوشه ی  چادر گره میزنید؟

 

برادر شهیدم :

 

آنروز که روزه دار در خون می غلطیدی و تشنگی امانت را بریده بود...

 

آنروز که در میان لاله های سرخ کوهستان کردستان فرورفته بودی....

 

آنروز که من کنارت نبودم تا در چشمان زیبایت شناور گردم

 

و با چادر مقدسم خون و خاک چهره ات را بزدایم  

 

به چه می اندیشیدی؟

 

گفته بودی که چادرم خاری است در چشم دشمنان (همانهایی که تو را پرپرکردند)

 

گفته بودی که قداست مرا در چادرم یافته ای...

 

گفته بودی که چادرم را سنگر کنم .......   (و علمم را قلم و نمازم را سلاح....)

 

 

 

نوشته شده در سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 14:42 توسط دخترِ مسلمان|

میراث مادرمحجاب

ای پیامبر! به همسران و دخترانت و به زنان مؤمن بگو جلباب‌های خود را بر خویش فرو افکنند، این کار برای اینکه (از کنیزان و آلودگان) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.

لازم نیست ارثی که به تو می‌رسد، چند متر زمین باشد، خانه و پول و ماشین باشد. خیلی وقت ها اصلاً از این سنخ نیست. «ارث» یادگاریِ عزیزی‌ست که تو را یاد او می‌اندازد. شامه‌ لحظه‌هات را پر از بوی او می‌کند.

صبح شده بود. همه آن‌ها که آمده بودند پشت سر پیامبر نماز بخوانند دیدند که اتفاق تازه‌ای افتاده است. حتماً به آیاتی که دیروز جبرییل درِ گوشِ رسول خوانده بود، ربط داشت. همه زن‌های مؤمنِ مهاجر و انصار، همه بانوانِ شریف و پاک‌دامانِ مدینه، سر و قامت‌شان را پوشانده بودند با پارچه سیاهِ بلندی... مسجد، عطر عفاف و طهارت گرفته بود. توی مدینه دیگر می‌شد زنان شریف و مؤمن را با همین جلبابِ سیاه شناخت. راست گفته بود خدا؛ ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین.

لازم نیست ارثی که به تو می‌رسد، خانه و پول و ماشین باشد. گاهی چند متر پارچه است، که با همه سیاهی‌ش می‌تواند سند روسپیدی بشود. که هر بار روی سرت می‌اندازی، شامه لحظاتت را پر کند از عطر غریبِ خاکِ کوچه‌ای...، ریه‌هات را پر کند از هوایِ یقینِ «امّ سلمه» و «امّ ایمن»، از طهارتِ «اسماء» و «فضّه»، از عطر بانویی که توی هروله‌های روز دهم، که از آسمان، مصیبت می‌بارید و از زمین عطش می‌تراوید، چادر از سرش نیفتاد.

حرمت میراث مادران‌مان را نشکنید.

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِکَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ(احزاب/ 59)

 نوشته شده در سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 14:37 توسط دخترِ مسلمان|به نظر من بی حجابی نقطه شروع بی بند وباری است ، چون وقتی حریم شکسته شد و از مرز عبور کردی دیگه عبور کردی و معلوم نیست تا کجا پیش بره ، آخرش به نیمه عریانی و عریانی می رسه، نمیگم که این توسط یک نفر میشه بلکه وقتی حریم شکسته شد ، یک نفر یک قدم جلو میره یه نفر دوقدم و یک نفر ده قدم .

کما اینکه جوامعی که پیش تر از ما این حریم رو شکسته اند می بینید که تا کجا پیش رفته اند.

اما کسانی که به قرآن اعتقاد دارند و آنرا کلام خداوند می دانند ، هیچ بهانه ای برای مخالفت با حجاب ندارند ، الا اینکه پذیرش حکم خداوند را مشروط کنند به تشخیص خودشان ، که این دیگر مصیبت عظیمی است . و یا اینکه بگویند این احکام برای زمان قدیم بوده و الان ضرورتی ندارد ، که اینگونه برخورد با احکام الهی چنان ضربه ای به جامعه اسلامی می زند که فساد و گناه آن بسیار سنگین تر و خطرناک تر از بی حجابی است ، چرا که ایجاد هرج ومرج دینی می کند و به این ترتیب می شود هر کس هر یک از احکام شرعی را زیر سوال ببرد و برای خود توجیه کند، از آن گذشته باید توجه داشت که عمده احکام و تعالیم الهی متناسب با فطرت انسان تشریع شده و فطرت چیزی نیست که با تغییر زمان و مکان دچار تغییر شود ، و اگر هم احکامی باشد که مربوط به زمان خاصی بوده ، تشخیص آن با متخصص این امر است ،نه با تک تک افراد جامعه که هر کس برای خود این کار را انجام دهد.

خداوند در سوره نور آیات 30 و 31 وجوب حجاب را با صراحت عنوان کرده و در همین آیات بگونه زیبا فلسفه آن را نیز بیان کرده که هر عقل سلیمی آنرا در میابد .

اگر به آیات فوق الذکر دقت کنیم می فهمیم که خداوند از جامعه انسانی چه انتظاری دارد ، می فهمیم که خداوند رابطه زن و مرد را در جامعه ، بصورت کنترل شده و در چارچوب ازدواج می خواهد ، استحکام نهاد خانواده و سعادت جامعه بشری را در این میداند، و گویی در این امر مهم  زن ها را به همکاری دعوت می کند ، البته با امر کردن .

 گفتیم رابطه کنترل شده و در چارچوب ازدواچ ، خوب پس با این قوه شهوت و جاذبه جنسی سرکش چه باید کرد؟ با این نیروی شهوت مضاعف و تنوع طلبی مردان چه باید کرد ؟ با آن نیروی خودنمایی و عرضه زیبایی ونشان دادن جمال در زنان چه باید کرد ؟

پری رو تاب مستوری نداره - - چو دربندی سر از روزن برآره ----------

، اومد لب بوم قایچه تکون داد - - قالیچه خاک نداشت خودشو نشون داد ---------

، هرچه را خوب و خوش و زیبا کنند - -  از برای دیده ی بینا کنند ،

گویی خداوند میخواهد به ما بگوید که من همه این نیروها را در شما قرار دادم و همه از روی حکمت است و ضامن بقای نسل بشر و عامل ایجاد علاقه بین زن و مرد و عامل لذت بردن شما از زندگی است ، ولی ارزش انسانی شما نیز همین جا معلوم می شود که بتوانید با تعلیمات من همه این نیروها را کنترل کنید و آنها را زیر سیطره  عقل خود درآوردید تا افسار گسیخته نشود و شما را به حیوان تبدیل نکند و به تباهی نکشاند.

در آیات فوق الذکر اول خداوند از مردان می خواهد که چشم پاک باشند ، یعنی همان اصطلاح خودمان که می گوییم چشم هات رو درویش کن ، و همچنین از مردان میخواهد که قوه جنسی خود را محافظت کنند یا به عبارتی کنترل کنند ، بعد از زن ها میخواهد که چشم پاک باشند و قوه جنسی خود را محافظت کنند، و زیبایی های خود را نمایش ندهند بجز آنچه آشکار است ( به هرحال آشکار است) و بعد میخواهد که روسری های خود را ببندند ( یعنی گره بزنند ) و باز تکرار میکنند که زینت های خود را آشکار نکنند مگر برای شوهرانشان و محارم .

شما را به خدا کمی به مخلص کلام آیات فوق دقت کنید ،از یک طرف به مرد ها میگوید چشم پاک باشید و از طرفی به زن ها میگوید شما هم انگولک نکنید ، بابا آخه این کار باید دوطرفه باشه ، نمیشه به مرد ها گفت که شما چشم پاک باشید ولی از اون طرف زن ها با نشون دادن اندامشون و زیبایی هاشون که صد درصد بی تعارف تحریک کننده شهوت مردان هست ، عمل کنند .

خلاصه خداوند بعد از اینکه از مردان میخواهد که چشم پاک باشند ، از زنان نیز می خواهد که چشم پاک باشند تا جامعه سعادتمند شود و دچار فساد و تباهی نگردد و در تکمیل این امر از زنان میخواهد که چوب لای چرخ سعادتمندی جامعه نگذارند ، حالا شما ببینید که زنانی که اصرار بر بی حجابی و بی بند و باری می کنند چه ضربه ای به جامعه میزنند و چه گناهی مرتکب می شوند ولو اینکه خودشان ندانند که چکار می کنند.

و یک نکته جالب اینکه زن هایی که خود را با آرایش و پوشیدن لباس های آنچنانی میسازند بگونه ای که شهوت جنسی هر مردی را تحریک می کنند ، حالا منتظر عاشق سینه چاکی هم هستند و فکر می کنند هرکس که برای آنها بیشتر سر و دست بشکند عاشق تر است ، وای از این جهالت ، کاش می فهمیدند که این جذبه عشق نیست ، جذبه عشق را نشانی دیگر است.نوشته شده در شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:14 توسط دخترِ مسلمان|

نوشته شده در شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:14 توسط دخترِ مسلمان|رخت ِ زیبای آسمانی را

خواهرم با غروربر سر کن


نه خجالت بکش نه غمگین باش

چادرت ارزش است باور کن


 بوی  ِ زهرا و مریم و هاجر

از پر ِ چادرت سرازیر است


بشکند آن قلم که بنویسد:

"دِمُدِه گشت و دست و پا گیر" است


 توی بال  ِ فرشته ها انگار

حفظ وقت ِ عبور می آیی


کوری ِ چشمهای بی عفت

مثل یک کوه  نور می آیی


 حفظ و پوشیده در صدف انگار

ارزش و شان خویش میدانی


با وقاری و مثل یک خورشید

پشت ِ یک ابر ِ تیره میمانی


 خسته ای از تمام مردم شهر

از چه رو این قدر تو غم داری؟


نکند فکر این کنی شاید

چیزی از دیگران تو کم داری !!


 قدمت   روی  شهپر جبریل

هر زمانی که راه می آیی


در شب ِ چادرت تو می تابی

مثل یک قرص ِ ماه می آیی


 سمت  ِ جریان  ِ  آبها رفتن

هنر  ِ هر شناگری باشد


تو ولی باز استقامت کن

پیش  ِ رو جای بهتری باشد


 پر بکش  سمت  اوج میدانم

که خدا با تو است در همه جا


پر بزن چادرت تو را بال است

و بدان  می برد تو را بالا   


در زمانی که شان و ارزش جز

به دماغ و لباس و ماشین نیست


توی چادر بمان و ثابت کن

ارزش واقعی زن این نیست ...!!!


شعر : وحید مصلحینوشته شده در شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:5 توسط دخترِ مسلمان|حجاب
، حق الهی است...

 

 

بعضی افراد خیال می‏كنند كه حجاب برای زن، محدودیت و حصاری است كه خانواده و وابستگی به شوهر برای او ایجاد نموده است .و بنابر این پندار، حجاب نشانه ضعف و محدودیت زن است، لیكن راه حلّ این شبهه و تبیین حجاب در بینش قرآن كریم به این است كه زن باید كاملاً درك كند كه حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بتواند از حق خود صرف‏نظر كند و نیز حجاب زن مربوط به مرد هم نیست تا با رضایت مرد از حجاب صرف نظر شود.

حجاب زن مربوط به خانواده هم نیست تا اعضای خانواده رضایت بدهند؛ بلكه
حجاب زن، حقی الهی است.
در جهان غرب و كشورهایی كه به قانون غربی مبتلایند، اگر زن همسرداری آلوده‏شد و همسرش رضایت داد، قوانین آنها پرونده را مختومه اعلام می‏كنند؛
اما در اسلام چنین نیست.
حرمت زن، نه به خود زن، نه به شوهر و نه به برادر و فرزندانش اختصاص دارد و همه اینها اگر رضایت بدهند، قرآن راضی نخواهد بود؛
چون حرمت زن و حیثیت زن، حق‏الله است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید كه معلّم رقّت باشد و پیام عاطفه بیاورد.

اگر جامعه‏ای این درس رقّت و عاطفه را ترك نمودند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند، به همان فسادی مبتلا می‏شوند كه در غرب ظهور كرده است.

ازاین‏رو، كسی حق ندارد بگوید كه من به نداشتن حجاب رضایت دادم واز اینكه قرآن كریم می‏گوید:
«هر گروهی، اگر راضی هم باشند، شما حد الهی را در برابر آلودگی اجرا كنید»،

 معلوم می‏شود كه عصمت زن، حق‏الله است و به هیچ كسی ارتباط ندارد.

 قهراً همه اعضای خانواده و اعضای جامعه و خصوصاً خود زن، امین امانت الهی هستند.
زن از نظر قرآن امانتدار حق خداست؛


یعنی این مقام، حرمت و حیثیت را خدای سبحان كه حق خود اوست، به زن داده و خواسته است او این حق را به امانت حفظ كند؛ آنگاه جامعه مسلمانان به صورتی درمی‏آید كه جهان برابر آن خضوع می‏نماید.


زن در آینه جلال و جمال / آیت الله جوادی آملی


نوشته شده در جمعه دوازدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 23:59 توسط دخترِ مسلمان|

مقابل آئینه می ایستم

روسری ام را محکم می بندم

به رسم حیایی که با الهامی فطری در یافته ام

که حجابم نه ارج نهادن به خویشتنم وجایگاهم که حفظ جلالم است و جمالم...

روسری ام را محکم می بندم

که حجابم وسیله ای است برای گسستن بند های اسارت نفس ورهایی...

مقابل آئینه می ایستم

چادرم را بر سرم می کشم ؛ساده امّا زیبا

که چادرم پرچمی است که برتارک وجود خویش بر افراشته ام که آزادم از بندهای شیطانی درونی وبیرونی

چادرم را بر سرم می کشم؛ ساده امّا زیبا

که چادرم نردبانی است که مرا به قرب می رساند؛راهی ست به سوی کوی دوست

چادرم را بر سرم می کشم؛ ساده امّا زیبا

که غنچه تا وقتی پوشیده است ؛از گزند آفات در امان است و باز که می شود هر تیر مسمومی را باید به جان بخرد.

روسری ام را محکم می بندم

که هرگره روسری،حلقه زنجیری است محکم برپای استعمار ؛سد نفوذ ناپذیری در مقابل طغیان اقیانوس هوسرانیها

و حجاب ...حجاب با چادر...حجاب برتر...هویت من است،شناسنامه اصالت من...

که هرگز روح عفت وعصمت از من جدا نیست...که من،جرعه نوش باده حجاب،بر سر پیمانم با خدایم استوار مانده ام که تن به وسوسه شیطان ندهم و به یاد دارم همیشه که پدرم گفت:  
گل از رنگ ولعابش پیداست
وزن مؤمنه از طرز حجابش پیداستنوشته شده در سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ساعت 1:43 توسط دخترِ مسلمان|


اِنّ الله جمیل و یُحب الجمال رعایت حجاب فقط با چادر میسر نیست بلکه چادر حجاب برتر است. در تمامی اقشار مختلف جامعه از جمله پزشکان،نظامیان،معلمان،کار مندان،روحانیون و.....تعدادی آدم بد دیده می شود. آیا می توان گفت:پزشکان ونظامیان و...از همه بدترند وهیچ کس دیگر نباید پزشک شود؟ در قشر افراد بی حجاب هم رفتارهایی(اعم از خوب وبد)دیده می شود. نکته اساسی و مهم اینجاست که اسلام ملاک است نه او که مدعی مسلمانیست. اگر فرد چادری به گناه های دیگری آلوده است حتما به خاطر آن گناهان خداوند او را مجازات خواهد کرد ولی بخاطر حجابش به او پاداش خواهد داد.(البته اگر او بخاطر اطاعت از فرمان الهی چادر بر سر کرده باشد) همان طور که اگر فرد بی حجابی دارای اعمال خوبی باشد،به خاطر آن اعمال پاداش دریافت خواهد کرد(به شرط آن که نیتش خدایی باشد) ولی به دلیل نداشتن حجاب مجازات در انتظار او خواهد بود و در گناه کسانی که بر اثر بی عفتی او به انحراف کشیده شده اند هم شریک است .نوشته شده در دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 22:20 توسط دخترِ مسلمان|

hijab poster 64 big.jpg

 

بدحجاب! بی حجاب! معذرت! معذرت!
من از جانب تمام کسانی که شعار دادند "مرگ بر بدحجاب"
   از تو معذرت می خواهم.
من از جانب تمام کسانی که شعار دادند " ملت ما بیدار است، از بدحجاب بیزار است"
  از تو معذرت می خواهم.
من از جانب تمام کسانی که فعل تو را از خود تو جدا نکردند، معذرت می خواهم.

من می دانم که تو اگر اهمیت و فلسفه ی حجاب را بدانی، به حجابت از من هم پایبندتر خواهی بود.
من می دانم که اگر ظاهر امروز تو این است، من نیز بسیار مقصرم که اگر من توانسته بودم منطق و احساسم را راجع به حجاب به تو منتقل کنم، ظاهر امروز تو این نبود.
من می دانم که اگر در فرهنگ سالمی که حکم اکسیژن را دارد، نفس کشیده بودی، ریه های عفافت غبار نمی گرفت.
من می دانم که اگر عمق نقشه ها و اهداف دشمن و تلاش شبانه روزی شان را برای تاراج حیا می دانستی، مشتی محکم بر دهانشان می کوبیدی.
من می دانم که در عمق دورنت خدا را دوست می داری، فاطمه ی زهرا(س) را دوست می داری، برای امام حسین(ع) اشک می ریزی و اگر ندای حق درست به تو برسد، هیچ گاه رضایت آن ها را با هیچ چیز دیگر در دنیا عوض نمی کنی.

عزیز دلم!
اسلام را با آن چیزی که
  من و امثال من می گوییم و عمل می کنیم، نشناس!
حساب اسلام را از جامعه ی مسلمین جدا کن! که اگر ما به اسلام درست عمل کرده بودیم، پاکی همه جا را فرا می گرفت!

عزیز دلم!
اگر آن قدر نتوانسته ام تو را دوست داشته باشم، و این دوست داشتن را به تو نشان دهم، که تو با تمام وجود دریابی که برایم عزیزی و برای همین است که اعتقاد دارم باید از گوهر ارزشمند وجودت پاسداری شود، مشکل از من است!

 


نوشته شده در دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 20:8 توسط دخترِ مسلمان|


آخرين مطالب
» ز یادم رفته پـرواز
» ایام مبارک
» کراهتِ رنگِ مشکی ؟
» نگاه های ِ دیگران
» عرقِ ِ بندگی
» دعای بانو
» مانده ام کدامشان گیر است !
» چادر و همسرم . .
» حجـــاب می کنم قربة الی الله
» پیلۀ پروانه

الهم صل علي محمد و آل محمد